drdietman na czym polega sprawdzanie scaled - Na czym polega sprawdzanie odżywiania?

Na czym polega sprawdzanie odżywiania?

Sprawdzanie odżywiania polega na ustaleniu czy dana osoba odżywia się zgodnie z potrzebami swojego organizmu. Przez odżywianie zgodne z potrzebami organizmu rozumie się regularne zasilanie go takimi porcjami energii, jakich potrzebuje i jakie na bieżąco zużywa oraz wszystkimi potrzebnymi składnikami odżywczymi w ilościach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. 

Przyjmuje się, że żywieniowe potrzeby organizmu określa odpowiednio dobrana norma żywieniowa. Sprawdzenie prawidłowości odżywiania jest wykonywane poprzez wyliczenie, jakie ilości poszczególnych składników odżywczych znalazły się w całodziennym pożywieniu danej osoby i porównanie ich z normą żywieniową. 

Dawniej ocena prawidłowości odżywiania mogła być wykonana jedynie przez dietetyka, bo potrzebne były tabele wartości odżywczych i istniała konieczność wykonania wielu obliczeń. Dzisiaj każdy sam może bardzo łatwo sprawdzić, czy odżywia się zdrowo. Wystarczy skorzystać z bezpłatnego Programu DrDietman i wpisać do niego jadłospis z siedmiu kolejnych dni. Po czym Program zaprezentuje profesjonalną analizę prawidłowości odżywiania. Ocena ta jest widoczna na pierwszy rzut oka i zrozumiała dla każdego.